Weekly Awards - Autumn 1 Term 2017/18


Friday 13th October 2017

Class Star of the Week Dojo/Proud Point Champion
FS   Harli Holdsworth
Y1 Billy Tune Tommy Smith
Y2 Kyle Robinson Henry Smith
Y3 Riley Wenlock Charlie Wilson
Y4 Nathan Rose Zayan Kemp
Y5 Corey Morris Casey Edwards
Y6 Levi Bullock Emily Rodgers
Other awards
Headteacher's Award Dylan Parkin Y2
Attendance Award Year 1 & Year 3

Friday 6th October 2017

Class Star of the Week Dojo/Proud Point Champion
FS Archie Foulds-Mangham Corbyn Graham
Y1 James Millard Nikolay Dimitrov
Y2 Oakley Turner Kadie Damms
Y3 Olivia Nicholson Electra Cain
Y4 Brooke Earp Lexi Webster
Y5 Rebecca Hunt Thomas Hartley
Y6 Jordan Windle Chantelle Morris
Other awards
Headteacher's Award all the staff for their fantastic commitment and hardwork
Attendance Award Y2 & Y6
Football achievements Josh Lilley Y3
Swimming achievements Miley Holdsworth Y2

Friday 29th September 2017

Class Citizens of the Month Students of the Month
FS1 Lucy Cliffe Ostin Turner
FS2 Callum Wright Annalise Hare
Y1 Lorelai Jones David Hotoboc
Y2 Mckensie Adams Macauley Edwards
Y3 Catherine Banda Kenzie Coulam
Y4 Ellie Wallem  
Y5 Phoebe Shimewell Thomas Hartley
Y6 Hanna Wyskeil Pyper Harrison
Other awards
Attendance Award Y6
Other Awards Josh and Casey Edwards

Friday 22nd September 2017

Class Star of the Week Dojo/Proud Point Champion
FS2 Lily May Coulam Bailey Tristan Newby
Y1 Niko Dimitrov Lorelai Jones
Y2 Macaulay Edwards Miley Holdsworth
Y3 Charlie Wilson Catherine Banda
Y4 Andrew Nyika Ellie Wallem
Y5 Macey Marshall Tanya Nyika
Y6 Harrison Hopwood Chantelle Morris
Other awards
Headteacher's Award Vinny Tune Y5

Friday 15th September 2017

Class Star of the Week Dojo/Proud Point Champion
Y1 Tommy Smith Layla Creamer
Y2 Kelsey Hartley Oscar Hattersley
Y3 Lucas Tomes Rio Johnson
Y4 Arron Tunstill Leeroy Mavika
Y5 Phoebe Shimwell Thomas Hartley
Y6 Pyper Harrison Karyss Nowell
Other awards
Headteacher's Award Jack Calladine Y1
Cross Country Competition Eleven of our children took part in the cross country competition at Rawmarsh. Seven children made it through to the finals. They have done so well.

Friday 8th September 2017

Class Star of the Week Dojo/Proud Point Champion
FS2 Jessica Dawson Colombe Massanga
Y1 Billy Tune Jack Calladine
Y2 Isabelle Kettel Mckenzie Adams
Y3 Kenzie Coulam Paige Harrison
Y4 Emily Gillott Archie Smith
Y5 Katy Bradley Sienna Graham
Y6 Casey Hargreaves Doriana Martins